Bu İçeriği Paylaş
24 Kasım 2012 Cumartesi

KİLİSE YILBAŞINDA HİZMETE AÇILACAK

Tarihi Aziz Louis kilisesinin tadilatı tamamlanmak üzere


  Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen ile gazetemiz muhabiri yaptığı görüşmede;” ilçemizin tarihi eserlerinden olan Cami Muradiye Mahallemizde yüzyıllardır mevcudiyetini sürdüren Aziz Louis kilisemiz Belediyemiz tarafından aslına uygun şekilde projelendirilerek tadilatı başladı. Tarihi eserlerin restorasyonu aslına uygun olması için uzun bir süreç alıyor. Kilisemizin tadilatını Ekim ayında bitirip, Kültür Evi olarak hizmete sokmaya düşündük. Çok ciddi ve ince bir işçilik gerek-tirdiği için, kilisemizin açılışını yılbaşına yetiştireceğiz. Kilisemizin açılışına İstanbul Fener Rum Patriği Aziz  Bartholomeos önderliğinde yurtdışından da birçok din adamının katılması için girişimlere başlıyoruz. Kilisemizin restorasyonun bitmesi ile Uzunköprü Belediyesi olarak tarihi eserimize sahip çıktığımız gibi bu eserimiz sayesinde de komşu ülkelerimiz Yunanistan ve Bulgaristan’dan ilçemize dini turizm amacıyla Uzunköprü ve Trakya kökenli birçok hemşerimizin de ziyaret amacıyla ilçemize gelmelerini sağlayacağız. Böylece bu dini turizm sayesinde ilçemizin tanıtımına katkıda bulun-mamızın yanı sıra ilçe ekonomisine de hatırı sayılır hareketlilik kazandıracağız” dedi.

 
Bu içerik 4606 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Cumhuriyet Mahallesinin Camii Özlemi Bitiyor Cumhuriyet Mahallesinin Camii Özlem.. Cumhuriyet Mahallesi yıllardı özlemini çektiği ve eksikliğini hissettiği Cami’si..
0 yorum Dünya - 11.12.2017
Uzunköprü Kudüs İçin Yürüdü Uzunköprü Kudüs İçin Yürüdü.. ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma..
0 yorum Gündem - 11.12.2017
Kase Uzunköprü Kase Uzunköprü.. UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Uzunköprü, Paşabahçe f..
0 yorum Gündem - 11.12.2017
Üye Bilgi