Bu İçeriği Paylaş
18 Eylül 2017 Pazartesi

Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Bu millet birliğini, beraberliğini muhafaza ettiği sürece, Allah’ın izniyle, ülkemizin önünde kimse duramaz. İşte bu noktada okullarımıza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize büyük iş düşmektedir. Oldukça uzun bir tatil döneminden sonr


 
Değerli Meslektaşlarım,
Eğitim öğretim faaliyetlerinin başarısı, öğretmenlerimizin başarısı ile de yakın ilişkilidir. Bu minvalde ilk defa 2017-2018 seminer döneminde başladığımız ‘Mesleki Gelişim Seminerlerimiz’ ile Siz değerli öğretmenlerimizin mesleki bilgi ve becerilerini arttırmayı hedefledik.
Bakanlığımız tarafından; öğrenme öğretme teori ve yaklaşımlarındaki yenilik ve gelişmeler doğrultusunda çağın gerekliliklerini, ferdin ve toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yenilenen müfredatları tanıma, anlama ve özümseme adına bilgilendirildiniz. 
İlginiz, sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz, insanlığı ve insanımızı imar edecek olan en büyük güçtür. Bu düşünce ile emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınız karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum.
Saygıdeğer Veliler,
Bu süreçte sizlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çocuklarımızı geçmişte kalmış alışkanlıklara, bugün yaşadığımız dünyaya göre değil, onların yaşayacağı dünyaya göre hep birlikte yetiştirmeliyiz. Bu bağlamda özellikle veli toplantılarında yenilenen müfredatlarımız ile ilgili bilgilendirmeleri mutlaka talep ediniz.
Sevgili Öğrenciler,
Sizleri, yarınlarımızın teminatı olarak görüyor ve çok önem veriyoruz.  Sizlere güveniyor ve Sizlerle gurur duyuyoruz.
Bu millet birliğini, beraberliğini muhafaza ettiği sürece, Allah’ın izniyle, ülkemizin önünde kimse duramaz.  İşte bu noktada okullarımıza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize büyük iş düşmektedir. Son olarak, eğitimin önündeki maddi engellerin kaldırılması ve altyapı eksiklerinin giderilmesi için yoğun gayret sarf ediyoruz.
Bu eğitim yılı ile birlikte, İmam Hatip Ortaokulumuz ve İmam Hatip Lisemiz yeni binasında eğitim faaliyetine başlayacaktır. Yunus Emre Ortaokulumuz da bir sonraki döneme yetiştirmeye çalışıyoruz. Yeni İlçe İdari Binamız için de gerekli yazışmalar yapıldı, ihale aşamasında. 
Muzaffer Atasay Anadolu Lisemizi tamamen yeniledik, Mahmut Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi de deprem güçlendirme çalışmasına dahil ettik. Yakın zamanda başlayacak.
Okullarımızın eğitim ve öğretime hazırlanmasında katkıda bulunan ve desteğini üzerimizden eksik etmeyen alicenap Kaymakamımız Sayın Kemal YILDIZ’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT ve Edirne İnşaat Emlak Bölümüne şükranlarımı arz ediyorum.
Ayrıca Şube Müdürlerime ve Okul Müdürlerime, eğitimin temel taşı olan öğretmenlerimize, aile birliği üyelerimize ve kazancını bu milletin çocukları için harcama fedakârlığını gösteren tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.
Yeni ders yılı, bütün öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.
(Edirne - Uzunköprü İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü)

 
Bu içerik 223 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi