Bu İçeriği Paylaş
11 Haziran 2018 Pazartesi

Uzunköprülüler Belediye İftarında Buluştu


Her sene Ramazan Ayının ortalarında bütün Uzunköprülüleri davet ederek büyük bir iftar düzenleyen Uzunköprü Belediyesi Gazi Caddesi, Telli Çeşme ve Adalet Meydanı’nda kurulan sofralarda 6 binin üzerinde gelen misafire kalabalık bir iftar fırsatı sundu. 
 
Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinde Uzunköprülüler ile bir araya geldi. Gazi Caddesi, Telli Çeşme ve Adalet Meydanı’nda kurulan sofralarda kalabalık bir şekilde iftar yapan Uzunköprülüler böyle güzel ve büyük bir iftardan oldukça memnun olduklarını dile getirdiler. 6 bin kişilik olarak hazırlanan iftar yemeği öncesinde Uzunköprülüler iftar öncesinde masalardaki yerlerini aldılar.
 
Adalet Meydanı’ndan başlayarak tüm masaları ziyaret eden Belediye Başkanı Enis İşbilen ve CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP İlçe Başkanı Özlem Becan ve CHP Edirne 3’üncü Sıra Milletvekili Adayı Yakup Atalay Gazi Caddesi’nin sonuna kadar gittikten sonra Telli Çeşme Meydanı’nda ki kendileri için ayrılan yerlere oturarak iftar saatini beklemeye başladılar.
 
Belediye personellerinin dağıtımını sağladığı iftarda her masaya zamanında ulaştırılan yemekler sıcak sunum ile oldukça beğenildi. İftar yapan İşbilen daha sonra basın mensuplarıyla buluşarak açıklamalarda bulundu. Böyle güzel bir gecede ev sahibi olduğu için oldukça mutlu olduğunu dile getiren İşbilen şunları söyledi: “Her sene yaptığımız iftar organizasyonunda bu sene de 7 bine yakın kişiye iftar vererek önemli bir sayıya ulaştık. Toplumların bir arada olması ve birlikte bir şeyler yapabilmesi oldukça önemlidir. Bu gece topluluk olarak bir sofrada buluşarak unutulmaz anlara yenisini ekledik. Sofralar kalabalık olduklarına heyecan verir ve bu kalabalıkta gerçekten heyecan vericiydi.” ifadelerine yer verdi.
 
İftar sonrası Adalet Meydanı’nda TeBe oyuncuları gelen inikler için skeç gösterisi ve Hacıvat ile Karagöz oyunu sergileyerek onları kahkahalarla güldürdüler. Güzel bir iftar vakti geçiren Uzunköprülüler bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler. 

 
Bu içerik 148 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi