Bu İçeriği Paylaş
28 Eylül 2017 Perşembe

Başkan Gürkan İtfaiye Haftası’nı kutladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İtfaiye Haftası münasebetiyle Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeliyle bir araya geldi.


Büyük bir özveriyle, gece-gündüz demeden vatandaşların ve diğer canlıların yardımına koşan İtfaiye personelinin İtfaiye Haftası’nı kutlayan Gürkan, “Kolay değil. Ateşin içine girmek bile başlı başına bir cesaret ister. Mesela ben İtfaiyeci olamazdım. Zannetmiyorum yapabileceğimi” dedi. AB kapsamında İtfaiye Müdürlüğü’ne yeni araçlar alınacağını ifade eden Gürkan, “İtfaiye Müdürlüğü’nün binasını yeniledik. Binayı yenilemekten gururluyum. Göreve başlamadan önce İtfaiye’ye gelmiştim; ‘En büyük sorununuz ne?’ diye sormuştum. Bana, ‘Başkanım kışları tankerlerin üzerini donmasın diye battaniyeler ile örtüyoruz. Fiziki şartlar uygun değil’ demiştiniz ve ben bu durumdan çok utanmıştım. Bu bizim açımızdan kabul edilebilir bir durum değil. Planlı, modern, sizlerin rahatça çalışabileceği, araçları kışın soğuktan ve sıcaktan koruyacak yeni bir bina yaptık. Şimdi araçlarınız yenilenecek” dedi.
“CAN VE MAL GÜVENİLİĞİ İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORUZ”
Can ve mal güvenliğini sağlayan en önemli teşkilatlardan birinin İtfaiye olduğunu belirten Tüm Yerel Sen Şube Başkanı Savaş Çerkez, “İtfaiyeciliğin 303. Yılını kutluyoruz. İşiniz zor onu biliyoruz ama büyük bir özveri ve gayretle can ve mal güvenliğimizi sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı da çok iyi biliyoruz. Edirne İtfaiyesi olarak modernizasyon çalışmaları çerçevesinde yeni İtfaiye Binası ve yeni teçhizatlar tam olarak sağlandı. Belediye başkanımıza ve başkan yardımcılarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
“EDİRNE’YE YAKIŞIR BİR TEŞKİLATIZ”
İtfaiye Müdürü Aydın Baskak ise, “İtfaiyecilik bambaşka bir meslek. Bir asker, bir polis önceden de yapacağı işlerle ilgili istihbarat toplar ama bizim böyle bir şansımız yok. Yangınlara girdiğimizde neyle karşılaşacağımızı hiçbir zaman bilmiyoruz. Böylesine korkusuzca görevini yapan arkadaşlarımızın bir meslek grubunda olmaması gerçekten bizleri üzmekte. Gazetecilerin bir yıpranması var ama maalesef bizim yıpranmamız çalıştığımız sürelerle kısıtlanmış. Uzun yıllar bu görevi yaptığımdan; geçmişle bugünü kıyasladığımız zaman personel arkadaşlarla ve araçlarla çok çok ileriye geldiğimizi, araç,  gereç  ve bina olarak Edirne’ye yakışır bir teşkilat olduğumuzu görüyorum. Tabi burada en büyük pay Sayın Başkanımızın payıdır. Bizlere her zaman destek çıkmıştır. Bizlerin nasıl çalıştığını en az bizler kadar bilen bir belediye başkanına sahip olduğumuz için de kendisine buradan şükranlarımı sunuyorum. Her zaman yanımızda olmuştur” diye konuştu.
Furkan Onur Öztaş(A18)
 

 
Bu içerik 81 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi